', {"client_storage":"none"});

Co čeká podnikatele v roce 2022?

Online marketing » Co čeká podnikatele v roce 2022?

1.1.2022, Mgr. Liliana Poláková

Změny pro podnikatele 2022

Pracovní trh, jako největší překážka v roce 2022

Nedostatek kvalifikované pracovní síly, růst cen práce – to jsou největší bariéry pro podnikatele v Novém roce. Nesoulad poptávky a nabídky jednotlivých kvalifikací, navyšování minimální mzdy a růst platů ve veřejné sféře zvýší náklady podnikatelům, jako zaměstnavatelům.

Jak se vypořádat s novinkami, které čekají na podnikatele v Novém roce?

Některé podnikatele přistoupili k tvrdým opatřením ve vztahu k zaměstnancům a oproti zvýšené mzdě vyžadují od zaměstnanců větší pracovní výkon, což je správně. Zaměstnanců, tzv., „od – do“, je větší procento, a pokud se Vám podařilo zaměstnat člověka, který dbá na to, aby za ním zůstala dobře odvedená práce, hýčkejte ho, vyplatí se Vám to.

Personální otázka ve firmě

Je známo, že loajální a spolehlivý zaměstnanec je v dnešní době velice ceněn, protože vykoná kvalitní práci, která firmu drží nad vodou a bere to jako samozřejmost, protože je zodpovědný, bere firmu jako „svojí“, záleží mu na prosperitě podniku ve kterém je zaměstnaný, protože si je dobře vědom toho, že pokud bude spokojené vedení firmy, bude spokojený i on.

Ekonomická stránka firmy

Zde mnoho firem opakují stejnou chybu. Pletou si obraty a zisky. Pokud svědomitě podnikám, musím vědět, že obrat je finanční obnos, který tvoří částku z prodeje služeb či zboží a táto částka musí pokrýt: nákup materiálu, úhradu mezd, a další provozní náklady. Když sečtu tyto náklady a zbudou mi peníze navíc, pak je samozřejmě použijí jako „odměnu“ nebo plat, chcete-li, pro sebe, je to můj zisk.

Není možné, a taková firma v žádném případě nebude nikdy fungovat, utratíte li  všechny peníze a nezbude Vám  na úhradu povinných nákladů. Takovýmto postupem přijdete o schopné zaměstnance, nemají motivaci, a nemáte za co nakoupit materiál a uhradit jiné náklady, spojené s Vaším podnikáním, a hlavně přijdete o odběratele, protože v dnešní rychlé době termíny a lhůty hrají prim. Nedodáte Vy, dodá konkurence, a že je hbitá.

Na závěr

Chcete-li být úspěšnými podnikateli a stoupat nahoru, dodržujte rady, uvedené výše. Možná nebudete mít, na začátku, sta tisíce měsíčně jako zisk ale určitě se k němu dopracujete.

Pokud nemáte čas anebo si nevíte rady, napište mi nebo zavolejte. Provedu analýzu jak si vede Vaše firma po personální a ekonomické stránce, nastavím vše správně, povedu Vás a hlavně Vám pomůžu nahoru.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?

Online marketing

Nepřihlášený