', {"client_storage":"none"});

Motivace schopných managerů ve firmě

Online marketing » Motivace schopných managerů ve firmě

23.12.2021, Mgr. Liliana Poláková

Má i Vaše firma "tahouna/y"? Jak je motivujete?

Najít schopné vedení firmy je docela tvrdý oříšek.

Patříte k těm šťastlivcům a máte ve firmě člověka, který neúnavně pracuje, všechno zvládá, nestěžuje si, a táhne firmu nahoru? Jak ho motivujete? Teď nemám na mysli jen finanční odměny.

Loajálních a schopných zaměstnanců na vedoucích pozicích je jako šafránu. Pokud takového máte, nezapomeňte, že i přesto, že pracuje 24/7 a je pro Vás obrovským přínosem, jednoho krásného dne „vyhoří“ přepracováním, stereotypní práci, nedostatečným finančním ohodnocením, atd.

Pro to, abyste takového zaměstnance motivovali, musíte mu sem tam „ulevit“.

Pád dnů volna

Tímto počinem mu/jí nejen že dáte najevo, že si vážíte jeho práce ale i nepřímo ho/jí „ vyburcujete“ k lepším výsledkům, protože den si odpočine, ale zbytek volna bude hledat nové možnosti a příležitosti.

Dopřejte mu/jí pár dnů Home office

Nemusí sedět od rána do večera v kanceláři u Vás ve firmě. Je prokázáno, hlavně v době covidu, že schopní pracovníci na HO přijdou s neskutečně dobrými nápady, které přímo realizují a zvedají firmu o level výš.

Uberte mu/jí trochu práce

To, že jste majitelem firmy neznamená, že veškerou práci necháte na vedoucích. Zapojte se, přiložte ruku k dílu. Spolupracujte s nimi, dejte jím najevo, že jsou pro firmu důležití.

Finanční ohodnocení

No a v neposlední řade ho/jí motivujte finančně. Nezapomeňte, že konkurence nespí, a stejně jako Vy, hledají supermany do firem a málo kdo odolá vetší finanční nabídce.

Vybudujte mu/jí příjemné a motivující prostředí, a Vaše firma bude vzkvétat, nehledě k tomu, že vyfiltruje „lemply“ a obklopí se pracovníky jako je on/ona.

Potřebujete PR partnera? Pak mi neváhejte psát. Je mnoho drobných chyb, které děláte. Odstraníme je společně.

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem

Online marketing

Nepřihlášený